Uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej dostali w tym roku niespotykany prezent na Dzień Dziecka - pięciodniową wycieczkę do Niemiec, w tym na Międzynarodowe Targi Samochodowe w Lipsku. Wyjazd finansowany był przez Unię Europejską, w ramach projektu "Szkoła bez granic". Oto krótka relacja z każdego dnia wycieczki.

 

 

W dniu 30 marca 2012 r. w ramach projektu „ Szkoła bez granic” uczniowie klas I, II oraz III  Technikum wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie młodzież wysłuchała  wykładu pt.: „Proekologiczne rozwiązania w transporcie samochodowym” wygłoszonego  przez dr inż. Artura Jaworskiego.

Dzisiaj była najważniejszy dzień naszego wyjazdu do Niemiec czyli Salon Samochodowy Frankfurt 2011. Mieliśmy okazje zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniki samochodowej na świecie. Impreza, która zgromadziła wszystkie liczące się marki motoryzacyjne świata. Poniżej relacja fotograficzna z targów jak również ze zwiedzania miasta.

Na to pytanie już niedługo będą musieli odpowiedzieć sobie uczniowie klasy 4T, którzy 7 grudnia razem z kolegami z 3T odwiedzili mury Politechniki Warszawskiej. Na wydziałach Mechanicznym i Lotnictwa mieli okazję posłuchać wykładów i obejrzeć demonstracje działania wielu urządzeń.

 W dniach 15-16 września 2011r. odwiedziliśmy muzeum Audi w Zwickau oraz muzeum Porsche i Mercedesa w Stuttgarcie. Mieliśmy okazję poznać historię niemieckiej motoryzacji oraz najnowsze rozwiązania technologiczne.Poniżej fotograficzna relacja.