„Szkoła z Europą w tle” to tytuł konferencji zamykającej projekt „Praktycznie zakręceni”. Na uroczystość, która odbyła się 27 listopada 2015 r. w auli Zespołu Szkół w Piaskach, przybyli przedstawiciele lokalnych władz: Starosta Powiatu Świdnickiego pan Dariusz Kołodziejczyk, Wicestarosta pan Waldemar Białowąs, Burmistrz Piask pan Michał Cholewa oraz dyrektorzy i nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

Praktycznie zakręceni  nie próżnują. Wstają często wcześniej niż w domu, w pośpiechu jedzą śniadanie i idą do pracy, gdzie nabywają wiele praktycznych umiejętności. Ostatnie dni poświęcili na demontaż i montaż podzespołów elektrycznych, silników samochodowych oraz kokpitu pojazdu. Nad czym konkretnie pracowali?

Praktycznie zakręceni ‘nr 2’ już w Niemczech. Po przyjeździe w ramach relaksu zwiedzali Lipsk. Zwiedzanie zaczęli od dworca, następnie przeszli do kościoła Św. Mikołaja, gdzie początek miała pokojowa rewolucja w 1989 roku.

Uwaga praktykanci! Zapraszamy na spotkanie wstępne w środę 19 sierpnia w godzinach 9:00 - 11:00. Spotkanie organizacyjne praktykantów i ich rodziców nastąpi w czwartek 27 sierpnia o godz. 12:00. Organizatorzy i opiekunowie omówią regulamin wyjazdu, praktykanci odbiorą stroje robocze i podpiszą umowy.

Miniony weekend był chwilą wytchnienia dla naszych praktykantów. Nie musieli już brudzić rąk smarem, wykręcać zaworów, naprawiać chłodnic.