Ogłoszenie wyników 7 edycji konkursu gazetek szkolnych odbyło się 4 lutego w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu, jako jedna z atrakcji Dni Otwartych tej uczelni. Pierwszym punktem harmonogramu całej imprezy była prezentacja tańca brzucha w wykonaniu studentki Studium Tańca Nowoczesnego M2 w Zamościu w 3 wariantach – z mieczami, szarfami na łańcuchach (veil poi) oraz Skrzydłami Izis (jedwabna tkanina w kształcie skrzydeł). Następnie udaliśmy się na krótki wykład prowadzony przez studentów WSZiA, którzy skorzystali z możliwości odbywania staży zagranicznych w ramach europejskiego programu Erasmus.

          Klub Tekściarza po raz kolejny ruszył w trasę, poznając miejsca pracy zawodowych dziennikarzy. Tym razem 9 grudnia gościło nas Radio eR w Lublinie.

          Naszym przewodnikiem po siedzibie radia była pani Katarzyna Czyż-Brzuszkiewicz, kierownik działu informacji. Dowiedzieliśmy się od niej m.in.że radio istnieje od 1994 roku, ale dopiero od 2005 działa pod aktualną nazwą. Pani Katarzyna zapoznała nas z podziałem obowiązków wśród dziennikarzy i scharakteryzowała tematykę poruszaną na antenie. Po tym krótkim wprowadzeniu mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych pomieszczeń, takich jak studio nagraniowe, czy pomieszczenie montażysty, gdzie nasz wzrok przyciągały ciekawe urządzenia, monitory i konsolety z suwakami, zwanymi przez dziennikarzy "heblami". Zdecydowanie największe wrażenie zrobiła na nas wizyta w "akwarium", czyli w pomieszczeniu, gdzie goście rozmawiają z prezentarami na żywo na antenie radiowej. Siedząc przed ogromnymi mikrofonami ze słuchawkami na uszach poczuliśmy się jak przawdziwi dziennikarze.

          Był to ostatni punkt naszego pobytu w Radiu eR. Po wyjściu na zewnątrz mielismy wrażenie, że opuściliśmy jakiś magiczny, tajemniczy swiat, do którego chce się kiedyś wrócić...

 



I Ogólnopolskie Warsztaty Dziennikarskie
21-23 lutego 2009 r.


     WSPiA (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji) zorganizowała w dniach 21-23 lutego 2009 r. I Ogólnopolskie Warsztaty Dziennikarskie. Był to cykl wykładów dla dziennikarzy zawodowych, jak i tych u progu kariery. Przybyło wielu zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności i doskonaleniem techniki tworzenia reportażu, między innymi my, skromni członkowie Klubu Tekściarza). Na widowni zasiedli głównie redaktorzy gazet studenckich m.in. z Krakowa, Poznania i Warszawy, byliśmy więc najmłodszą ekipą.