To najnowocześniejszy w powiecie świdnickim obiekt sportowy. Hala sportowa nosi imię Polskich Olimpijczyków

W piątek, 22 października, odbyła się uroczystość otwarcia hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach. Tablicę upamiętniającą nadanie hali imienia Polskich Olimpijczyków odsłonili Małgorzata i Leszek Duneccy – olimpijczycy z   1980 roku.

- Teraz macie ogromny dług do spłacenia. Hala mająca za patrona olimpijczyków, zobowiązuje do wychowania ich przyszłych pokoleń – mówił Dunecki, srebrny medalista w sztafecie 4x100 m z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie.

  
  
  
  

Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach odbyła się 30 kwietnia 2009 r. Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 i była prowadzona przez członków Samorządu Uczniowskiego - Paulinę Popławską i Marka Witkowskiego. Powitali oni szanownych gości, wśród których znaleźli się m.in.: pan Edward Wojtas - poseł na Sejm RP, pan Jarosław Szymczyk - dyrektor generalnego gabinetu wojewody lubelskiego, pan Mirosław Król - starosta powiatu świdnickiego, pan Ryszard Siczek - burmistrz Piask i ksiądz dziekan Piotr Stańczak.