
Wesołych Świąt!
- Szczegóły
- Katarzyna Król
- Odsłony: 149



Młodzież Zespołu Szkół w Piaskach już po raz VI integracyjne połączyła siły
W dniu 20 maja w Trawnikach na terenach zielonych Zespołu Szkół w Piaskach odbył się VI Powiatowy Dzień Integracji. Wydarzenie objęte zostało patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Tomasza Szabłowskiego z Lublina oraz Starosty Powiatu Świdnickiego Waldemara Jaksona.
Uroczystość zainaugurowali wspólnie - dyrektor Zespołu Szkół w Piaskach Katarzyna Król oraz Michał Piotrowicz, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, który zaszczycił spotkanie swoją obecnością. Głównym celem imprezy była integracja młodzieży uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych, podstawowych oraz klas integracyjnych. Organizatorzy podkreślili, że wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja stanowią dla ósmoklasistów najlepszy klucz do pokonania barier i trudności związanych ze zmianą szkoły na ponadpodstawową.
Zobacz więcej
Przypominamy, że do 5 czerwca zostaną wystawione zagrożenia ocenami.
W dniach:
2–3 czerwca – dni wolne od zajęć edukacyjnych z powodu organizacji egzaminów zawodowych,
4 czerwca – Boże Ciało,
5 czerwca – dzień wolny od zajęć edukacyjnych.
Szczegółowy harmonogram egzaminów zawodowych znajduje się na tablicy ogłoszeń na korytarzu na I piętrze.

15 maja 2026 br. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – sędzia Anna Maria Wesołowska. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00 i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży oraz nauczycieli. Podczas spotkania Pani sędzia w niezwykle ciekawy i przystępny sposób opowiadała o swojej pracy, odpowiedzialności prawnej młodzieży, bezpieczeństwie oraz konsekwencjach podejmowanych decyzji. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i aktywnie uczestniczyli w rozmowie — zadawali pytania oraz odpowiadali na te kierowane przez Panią sędzię. Uczniowie mogli również zrobić pamiątkowe zdjęcia, zdobyć autograf oraz porozmawiać z Panią sędzią.
Zobacz więcej
Serdecznie zapraszamy drużyny chłopców ze szkół podstawowych powiatu świdnickiego wraz z nauczycielami wychowania fizycznego na X Międzypowiatowy Turniej w Piłkę Halową Chłopców Szkół Podstawowych. Turniej odbędzie się 29 marca w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach - ul. Partyzantów 19, Piaski. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Świdnickiego - Łukasza Reszki.

W środę, 9 listopada w wyjątkowej strefie piłkarskiej VISA obok SBP w Piaskach, uczniowie kasy 3 BSb i 1 BS mogli sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności. Młodzież podjęła rywalizację rozgrywając turniej piłkarzyków, sprawdziła się na refleksomierzu i siłomierzu. Trzech uczestników wyjścia wygrało piłki z limitowanej serii adidas Al Rihla.
Zobacz więcej