Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Szkolenie bezpiecznej jazdy w warunkach ekstremalnych  w roku szkolnym 2009/2010

W ramach zadania „Kurs motoryzacyjny” uczniowie klasy III i IV T oraz ZSZ mieli możliwość skorzystania ze szkolenia bezpiecznej jazdy w warunkach ekstremalnych w Akademii Jazdy Opel w Warszawie w dniach 22 - 23 kwietnia. Grupa wraz z opiekunami dotarła na miejsce około godziny 10, gdzie na autodromie rozpoczęło się intensywne szkolenie. Trzy godziny teorii i taka sama liczba godzin praktyki miały miejsce w pierwszym i drugim dniu zajęć.

Uczniowie poznawali sposoby wyprowadzania samochodu z poślizgu, uczestniczyli w teście uderzeniowym z prędkością 7km/h, zdobywali wiedzę na temat zależności czasu hamowania od nawierzchni drogi i szybkości poruszania się auta. W ostatnim dniu pobytu ćwiczyli umiejętność jazdy na czas. Wszystko to działo się w atmosferze doskonałej zabawy. A ponieważ nie samą techniką człowiek żyje - po zajęciach wszyscy wybrali się na zwiedzanie muzeum Powstania Warszawskiego, zaś po kolacji na seans filmowy w kinie 5D Ekstreme.

Należy zaznaczyć, że uczeń klasy IV Technikum Łukasz Szymaniak w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Techniki Samochodowej  znalazł się w czołówce, zajmując VI miejsce na 395 uczestników, a tym samym zakwalifikował się do ścisłego  finału. Dzięki temu sukcesowi nie musi się zmagać z częścią pisemną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, przystąpi jedynie do części praktycznej tego egzaminu.