Marzec i kwiecień to symboliczne miesiące. Pełne ważnych rocznic dla Polski. Pandemia wiele zmieniła w naszych planach dotyczących edukacji historycznej. Jednak pasjonaci historii nie poddają się. Działamy i edukujemy on-line. 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na szkolnym Facebooku pojawiły się wirtualne świece, które zapaliliśmy bohaterom podziemia antykomunistycznego. Klasy trzecie technikum poznawały losy naszych żołnierzy.

      Kwiecień rozpoczął się od upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej dokonanej na polskich oficerach w 1940r. Po ataku ZSRR na Polskę, we wrześniu 1939 r. oficerowie zostali aresztowani, a następnie potajemnie rozstrzelani i pochowani w masowych grobach. Co roku upamiętniamy te wydarzenia, po to, by jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń z najnowszej historii Polski pamiętały kolejne pokolenia. W tym roku lekcje wychowawcze w klasach 2TS i 2TIF wzbogacono filmem prezentującym drogę do zbrodni katyńskiej oraz budowanie w powojennym świecie kłamstwa katyńskiego.

      Na stałe do kalendarza naszych historycznych działań wpisały się Święto Chrztu Polski obchodzone 14 kwietnia, a także rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.  19 kwietnia na szkolnym Facebooku umieściliśmy dla naszych uczniów filmik z motywem żonkili. I tym samym dołączyliśmy do akcji upamiętniającej to wydarzenie z 1943r. Po wojnie Marek Edelman, jeden z ocalałych przywódców powstania w getcie warszawskim, właśnie tego dnia składał pod pomnikiem ofiar getta kwiaty, zawsze żonkile. Stąd wzięła swój początek piękna akcja promująca historię powstania w getcie. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w nią.